Arama
Arama Sonuçları
Urfa'da Eczacılar Hakları için Miting Kararı Aldı..
Şanlıurfa'da Eczacılar miting kararı aldı.
Eczacılardan Şok İş Bırakma Kararı
Şanlıurfatv Haber; Eczacılar iş bırakma eylemi kararı aldılar.
e-Devlet'te nöbetçi eczane dönemi
"Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu - Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti" e-Devlet kapısında açıldı.
Eczanelere ilişkin yeni kararlar alındı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, eczanelerin ilaç takip sisteminde düzenleme çalışmaları yapılacağını, eczane ve ecza depolarında bulunması gereken ilaç listesinin güncelleneceğini duyurdu.
Urfa’daki eczacılardan ilaç fiyat kararnamesine tepki!
Şanlıurfa Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyesi Aslı Kaplan, yıllardır güncellenmeyen ilaç fiyat kararnamesinin günümüz koşullarına uygun şekilde düzenlenmesi gerektiğini belirterek, “Aksi halde eczacılığın mali açıdan sürdürülebilir olması mümkün değildir” dedi.
Kurşunlanan eczane daha önce de kundaklanmış!
Karaköprü’de geçtiğimiz günlerde bir eczanede yaşanan silahlı saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı. Eczanenin yüzü maskeli 2 kişi tarafından aylar önce de benzin dökülüp ateşe verildiği öğrenildi.
Kurşunlanan eczane daha önce de kundaklanmış!
Karaköprü’de geçtiğimiz günlerde bir eczanede yaşanan silahlı saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı. Eczanenin yüzü maskeli 2 kişi tarafından aylar önce de benzin dökülüp ateşe verildiği öğrenildi.
Saldırı anı güvenlik kamerasında Urfa’da eczaneye silahlı saldırı anı güvenlik kamerasında
Karaköprü’de eczaneye yapılan silahlı saldırı anı güvenlik kamerasına yansıdı.
Akçakale’ye ilk üst geçit kazandırılıyor
Akçakale’nin ilk üst geçidinin yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, trafiğin daha güvenli olacağına ifade ederek “Üst geçit, ölümlü kazaları büyük ölçüde önleyecek” dedi.
Bir şiir de AK Parti Bozova İlçe Başkanı Süleyman Deveci okudu
Şanlıurfa’da şiir okuyan siyasetçiler kervanına AK Parti Bozova İlçe Başkanı Süleyman Deveci de katıldı. Kendisi de şair olan Süleyman Deveci bu kez bir arkadaşının şiirini eczanesinde seslendirerek siyaset dışı sosyal medyada gündem oldu.
Açar’dan eczacılık fakültelerinin artmasına tepki: Biz işsiz bir eczacı ordusu istemiyoruz
Şanlıurfa Eczacılar Odası Başkanı Süleyman Açar, eczacılık fakültelerinin sayısının son yıllarda hızla artırılmasını eleştirerek “Biz işsiz bir eczacı ordusu istemiyoruz. Yetersiz fakültelerde yetişen eczacılar istemiyoruz” dedi.
Şanlıurfa'da sağlıkta skandal bir iddia!
Eyyübiye'de bir aile hekiminin, muayene olmaya gitmeyen hastalara da ilaç yazarak eczacı kardeşinin haksız kazanç elde ettirdiği iddia edildi. Bunu fark eden bir hasta, eczacıyı şikayet edince konu 'eczacı tarafından' yargıya taşındı. İşte Şanlıurfa'da şa
Şanlıurfa'da sağlıkta skandal bir iddia!
Eyyübiye'de bir aile hekiminin, muayene olmaya gitmeyen hastalara da ilaç yazarak eczacı kardeşinin haksız kazanç elde ettirdiği iddia edildi. Bunu fark eden bir hasta, eczacıyı şikayet edince konu 'eczacı tarafından' yargıya taşındı. İşte Şanlıurfa'da şa
Tel Abyad'da Barış Pınarı Caddesi hizmete açıldı
Tel Abyad Yerel Meclisi tarafından düzenlemesi yapılan Barış Pınarı Caddesi, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in de katıldığı törenle açıldı.
Şanlıurfa Eczacılar Odasından İlaç Bulunamıyor Açıklaması
Şanlıurfa Eczacılar odası ilaç sıkıntısı ile ilgili açıklama yaptı.
Şanlıurfa Eczacılar Odasından Fahiş Fiyat Açıklaması
Şanlıurfa haber; Urfa Suruç'ta nöbetçi eczanenin fahiş fiyat istemesi iddiasına Şanlıurfa Eczacılar odasından açıklama
Asırlık tarifler Kitabı dünyaya açıldı
Emine Erdoğan’ın öncülüğünde ünlü şef, akademisyen ve uzmanların katkılarıyla hazırlanan ‘Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı’nda, Anadolu’nun binlerce yıllık geleneksel yemek tarifleri sağlıklı ve atıksız olarak dünyaya açıldı. Emine Erdoğan, “Kitap dünya...
SGK, 36 ilacı daha geri ödeme listesine aldı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3'ü kanser ilacı olmak üzere 36 ilacı daha geri ödeme listesine aldıklarını, bu ilaçlardan 24'ünün yerli üretim olduğunu belirtti.
Araştırmacılar yanıtlıyor: Neden elimizde etkili bir Covid-19 ilacı yok?
Dünyayı kasıp kavuran Covid-19 pandemisiyle ilgili akıllarda çok önemli bir soru var: Neden hâlâ kesin bir çaresi bulunamadı bu belanın? Biz de sizin için bu soruya yanıt aradık. Ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz...
Şanlıurfa Valiliği kademeli normalleşme kararlarını duyurdu
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, kademeli normalleşme döneminde yeni tedbirleri duyurdu. İşte tüm detayları ile alınan kararlar:
İşte 17 günlük kapanmadan muaf yerler ve kişiler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası koronavirüs tedbirlerine dair açıklamalarda bulundu ve 17 günlük tam kapanma dönemine geçildiğini duyurdu. Peki tam kapanmadan muaf olan iş yerleri, kuruluşlar ve kişiler kimler?
SGK'ya ait 5 hizmet daha e-Devlet üzerinden sunulacak
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) ait 5 hizmetin daha e-Devlet üzerinden verileceğini duyurdu
Salih Ekinci ilçede faaliyet yürüten eczaneleri ziyaret etti.
Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, bugün de ilçede faaliyet yürüten eczaneleri ziyaret etti.
Akşener,Şanlıurfa’da Askıda Mama kampanyası başlattı
Şanlıurfa’da temaslarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, mama alamayan aileler için ‘Askıda Mama’ kampanyasını başlattı.
Bakan Selçuk: 87 ilaç daha geri ödeme listesine alındı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 10’u solunum sistemi ilacı olmak üzere toplamda 87 ilacın daha geri ödeme listesine alındığını açıkladı.
Eczacı Odası: Zararlarını biz öderiz
Eczacı teknisyenlerinin sağlık çalışanı statüsüne alınmaması ve toplu taşımadan ücretsiz yararlandırılmaması ile ilgili konuşan Eczacı Odası belediyenin zararını kendilerinin karşılayabileceğini kaydetti.