Reklam
Reklam
Mahmut Nedim Temirtaş

Mahmut Nedim Temirtaş

Mahmut'un Mekanı
[email protected]

Allah Kimseyi 10. Meydana Düşürmesin..

15 Temmuz 2021 - 12:17

Değerli dostlar bu köşede ki ilk yazım bu günden itibaren şanlı şehrimizin artıları eksilerini açık ve net yazılar ile burada yazacağım. Bugün ilk konumuz Şanlıurfanın en tehlikeli meydanı.

Şanlıurfanın meydanları ve en tehlikeli sıkıntılı meydanını biraz analiz edelim.

1 - Topçu meydanı 
2 - 58 meydanı 
3 - Yıldız meydanı 
4 - Kara meydanı
5 - Bıçakçı meydanı
6 - Haşimiye meydanı
7 - Karpuz meydanı 
8 - Büdik meydanı
9 - Hokka Meydanı
10 -Sosyal medya meydanı (en tehlikeli meydan) 

Dünya genelin de herkesin ve her kesimin kullandığı sosyal medya hesapları artık çığırından çıkmış durumda. Hele ki bizim şanlı şehrimizde adeta, Roma imparatorluğu zamanındaki gladyatör savaşlarının yapıldığı arenalara dönmüş durumda. 

Hesaplaşmalar, kavgalar, atışmalar, sataşmalar, savaşlar, hatta makam yarışları dahi sosyal medya üzerinden yapılmakta. Bizim burada ise daha farklı ve etkin kullanılabiliyor mesela birilerini karalamak, yıpratmak, özel hayatı ifşa etmek, makamdan indirmek, makama getirmek bile sosyal medya meydanı üzerinden yapılıyor. Ek olarak memleketimiz de yer edinen HASUDLARIMIZI da unutmamak gerek.

Kimse bunları yaparken yarın aynı şekilde kendisininde bu meydandan payını alacağını hesabını yapmadan artısını eksisini sağını solunu düşünmeden her şeyi servis edip ettirebiliyor. Bir örnek ile açıklık getirelim dost arkadaşlarınız arasında yaptığınız bir şaka, şakalaşma, gayri ihtiyari konuşmanız, kendi aranızda yaptığınız eğlence bile, dost bildiğiniz kişiler tarafından servis edilebiliyor. Bu ve benzer örneklerini yakın zamanda çokça yaşadık. Maalesef ki çağımızın en tehlikeli meydanı olan sosyal medya meydanında en çok itibarı ise maalesef fake ( sahte ) isimsiz hesapların görmesi ilerleyen zamanlar için tehlikenin daha büyük olduğunu işaret ediyor.

Ne diyelim Allah kimseyi 10. Meydana düşürmesin.

Gelecek yazımız da buluşmak üzere sağlıcakla kalınız..

YORUMLAR

  • 0 Yorum