Urfa Milletvekili Yazmacı’dan İsrailli Bakan Katz’a Bakan denilen şaklaban;

Urfa Milletvekili Yazmacı’dan İsrailli Bakan Katz’a Bakan denilen şaklaban

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Dilekçe Komisyonu Üyesi Cevahir Asuman Yazmacı, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik küstahça açıklamalarda bulunan İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz’ı eleştirdi....


AK Parti Milletvekili Yazmacı’dan İsrailli Bakan Katz’a “Bakan denilen şaklaban”


AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Dilekçe Komisyonu Üyesi Cevahir Asuman Yazmacı, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik küstahça açıklamalarda bulunan İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz’ı eleştirdi.


TBMM Genel Kurulunda konuşan Milletvekili Yazmacı, İsrail’in 207 gündür süren Gazze şeridindeki saldırılarına değindi.


GAZZE’DE YAŞANAN KATLİAMIN RAKAMLARINI PAYLAŞTI

Filistin yaşanan süreçle ilgili bazı rakamlar sayan Yazmacı, “207, 34 bin 488, 77 bin 643, 8 bin 400, 14 bin 500, 62, 267, 1.9 milyon, 75 bin ton… Söylediklerim sadece sıradan sayı gibi geliyor. Ancak, bunlar Gazze’de yaşanan katliamın rakamları. İsrail, tam 207 gündür, Gazze’de sistematik bir şekilde katliam yapmaktadır. Bu süreçte 34 bin 488 Filistinli kardeşimiz yaşamını yitirdi, 77 bin 643 kardeşimiz ise yaralandı. Hayatını kaybedenlerin 8 bin 400’ü kadın, 14 bin 500’ü çocuk. 8 bini aşkın kayıp kişi var.” diye konuştu.İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze'ye en az 75 bin ton patlayıcı attığını dile getiren Yazmacı, İsrail'in Gazze'de şu ana kadar kullandığı patlayıcı miktarının ABD'nin Hiroşima ve Nagazaki kentlerine attığı atom bombalarının 2 katına eşdeğer olduğunu söyledi.


AVRUPA VE ABD’DE GENÇLER, HAKLININ, HAKKIN YANINDA YER ALIYOR

Yazmacı, kendilerini medeni dünyanın birer üyesi olarak addeden devletlerin apaçık şekilde İsrail'e destek verdiğini vurguladı. Bugün dünya ülkelerinin yöneticilerinin Gazze’yi görmediğini, önemsemediğini ancak halkın olan bitenlerin farkına varmaya başladığını belirten Yazmacı, “Avrupa ve ABD’de özellikle gençler, yöneticilerinin aksine Gazze konusunda haklının, hakkın yanında yer alıyor. Bugü n ABD’nin New York, New Jersey, Washington, Kaliforniya, Michigan,Pensilvanya, Şikago, Teksas gibi birçok eyaletinde üniversitelerde Filistin’e destek gösterileri başladı. Her platformda sözde demokrasi, özgürlük, hürriyet naraları atan batının yöneticileri engizisyon mahkemesi anlayışıyla Filistin destekçisi avına çıkmış, İsrail katliamlarını dile getiren öğrenci, akademisyen kim varsa gözaltına almaya başlamıştır” dedi.AMAÇ SAPTIRMAYA ÇALIŞANLAR

Tüm bu yaşanan acılar sırasında amaç saptırmaya çalışanların olduğuna değinen Yazmacı, şöyle devam etti:

“Gazze'de devam eden soykırımı gündemden düşürmeye dönük Türkiye'yi doğrudan hedef alan, İsrail'le ilişkilendirmeye yönelik kampanya yürütülmeye çalışıldı. İsrail'e yapılmayan eleştiriler, gösterilmeyen tepkiler hükümete gösterilmeye çalışıldı. HAMAS'a terör örgütü diyenler, “one minute” çıkışını küçümseyenler, sırf bu yüzden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirenler, Türkiye'yi hedefe koymaya ve İsrail'le ilişkilendirmeye kalktılar. Türkiye, şartlar ne olursa olsun, mazlum Filistin halkının yanındadır.”


‘KENDİSİNE BAKAN DİYEN ŞAKLABAN’

Yazmacı, Türkiye, Filistin davası söz konusu olduğunda açık ve net bir şekilde bütün uluslararası platformlarda Filistin’den yana tavır koyduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gazze’de yaşananlara yönelik tavrının açık olduğunu belirterek, İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz’ın da bu nedenle küstahça açıklamalar yaptığını ifade eden Yazmacı, şunları kaydetti:

“Eğer Türkiye, bugün İsrail hükümetinin karşısında tavır sergilemeseydi, kendisine bakan diyen şaklaban, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a dil uzatmazdı. Küstahlık, ikiyüzlülük, aymazlık ne ararsanız bunlarda var.

Çoluk çocuk binlerce insanı bombalıyorsunuz, yetmiyor su, gıda, elektrik gibi en temel ihtiyaçlara ulaşmalarını engelleyerek diri diri ölüme terk ediyorsunuz, sonra da kalkmış doğruları söyleyenlere hakaretamiz davranışlarda bulunuyorsunuz. Pes doğrusu, en hafif tabirle yüzsüz, utanmaz, ahlaksızsınız.

İsrail’in katil yöneticileri, mazlumların sesi olan Cumhurbaşkanımıza dil uzatmadan önce ellerine bulaşmış Gazzeli çocuk, kadın, yaşlıların kanının hesabını versinler. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, hakkı söylemekten, doğru olanı söylemekten çekinmez, sizin tasmalarını elinizde tuttuğunuz batılı sözde “liderlere” benzemez.”

Kaynak:

İlgili Konular :
, , , , , , , , , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum