Şanlıurfa'da Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum Projesi;

Şanlıurfa'da Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum Projesi

Urfa'da “Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum” adlı proje hayata geçiriliyor...

Madde bağımlılığıyla mücadele kapsamında Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak’ın talimatıyla hazırlanan “Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum” adlı projeye yönelik toplantı, Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezinde (AMATEM) yapıldı.


MADDE BAĞIMLILIĞIYLA MÜCADELEDE YENİ DÖNEM


Madde bağımlılığıyla mücadele kapsamında Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak’ın talimatıyla hazırlanan “Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum” adlı projeye yönelik toplantı, Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezinde (AMATEM) yapıldı.


Madde bağımlısı kişilerin kendi irade ve istekleri doğrultusunda bağımlılıktan kurtarılarak yeniden topluma kazandırılmalarını amaçlayan proje ile Şanlıurfa’da yaşanan madde bağımlılığı sorununun çözüme kavuşturulması ve mevcut durumun iyileştirilmesi hedefleniyor.


Proje, Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilgili kurumların da katkısıyla uygulanacak. Kurumların yönlendirmesi ve Valilik, Kaymakamlık Açık Kapı birimlerine başvuran bağımlıların uzman personel tarafından yönlendirilmeleriyle tedavi süreçleri başlatılacak.

“Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum” projesine yönelik düzenlenen toplantıda konuşan Vali Şıldak, Şanlıurfa’da madde bağımlılığıyla mücadelede kararlı olduklarını belirtti. Kolluk kuvvetlerinin uyuşturucu ticaretine karşı yürüttüğü mücadelenin yanında bağımlılıkla da mücadele etmenin gerekliliğine değinen Vali Şıldak, “Tüm kamu kurumlarımızın iş birliğiyle bu mücadeleyi yürüteceğiz, ancak bu mücadelenin tam olabilmesi için toplumun tüm kesimlerinin desteğine ihtiyacımız var. Bütüncül bir bakış açısıyla hazırlanan projede bağımlı bir bireyin sadece bağımlılık konusunda değil sosyal, ekonomik, psikolojik, sağlık gibi birçok yönden iyileştirilmesini planlıyoruz. Proje süresince, madde kullanmış olan gençlerimize uzman personel ve tıbbi destek sağlayarak madde bağımlılığından kurtulmalarına yönelik tedavi ve rehabilitasyon faaliyeti uygulayacağız. Aile ziyaretleri gerçekleştirerek bireylere manevi destek sağlayacak, gençlerimize yönelik çeşitli sosyal ve sportif faaliyetlerin yanı sıra hobi ve meslek edindirme kursları düzenleyerek yeniden topluma kazandırılmalarını temin etmek için çalışacağız. Ayrıca, çalışmaların koordinasyon içinde yürütülmesi için izleme ve değerlendirme ile süreci takip edeceğiz” dedi.


Toplantının ardından Vali Şıldak, AMATEM ve ÇEMATEM’de tedavileri devam eden gönüllü bireyleri ziyaret etti. Vali Şıldak’ın başkanlığında düzenlenen toplantıya; Vali Yardımcısı Yeliz Mercan, İl Sağlık Müdürü Abdullah Solmaz, Açık Kapı Şube Müdürü Ali Kemal Sevinç ve projede görev alacak personel katıldı.

Kaynak:

İlgili Konular :
, , , , , , , , , , , , , , , , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum