Şanlıurfa Valiliği’nde 2023 Turizm Başkenti Toplantısı;

Şanlıurfa Valiliği’nde 2023 Turizm Başkenti Toplantısı

Şanlıurfa'nın 2023 Turizm Başkenti seçilmesi dolayısıyla hazırlıklarla ilgili toplantı yapıldı....

Şanlıurfa Valiliği’nde kentin 2023 Turizm Başkenti seçilmesi sonrası hazırlıklarla ilgili toplantı yapıldı.

Şanlıurfa, İslam Dünyası Turizm Başkent unvanı ile 2023’e hazırlanıyor.

Bu kapsamda Şanlıurfa Valiliği’nde Vali Salih Ayhan başkanlığında 2023 Yılı İslam Dünyası Turizm Başkenti Üst Kurul ve Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ilçe belediye başkanları ve vekilleri ile ilgili kurum yetkilileri katıldı.

Üst kurul toplantısında, 2023’te kentte turizm adına gerçekleştirilecek faaliyetlerin görev ve yetki alanları belirlenirken, yapılacak olan çalışmaların da yol haritası çıkarıldı.

AYHAN: TÜM PAYDAŞLARIMIZLA 2023’E HAZIRLANIYORUZ

Vali Ayhan, üst kurul toplantısında, “İlimizi İslam Dünyası Turizm Başkenti unvanı ile 2023’e hazırlarken, tüm paydaşlarımızla birlikte çalışmalarımızı eksiksiz yapmalıyız. Sorumluluğumuz büyük. İş birliğiyle hareket ederek, her kurum üzerine düşeni en iyi şekilde yapmalı” dedi.

Toplantıda hem belediye hem de ilgili kurumlar hazırlıklar hakkında sunumlar yaptı. Görüş alışverişinde bulunulan toplantıda, genel çerçeve de belirlendi.

Üst kurul toplantısı akabinde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısı ile hazırlıkların ve genel çerçevenin işleyişi hakkında bir yol haritası belirlendi.

“ORTAK PAYDAMIZ URFA”

 “Genel çerçeveyi belirledik” diyen Vali Ayhan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gerek yerel gerek ulusal ve gerekse uluslararası boyutuyla ilimizi 2023 yılında yapacağımız çalışmalar ile en iyi şekilde tanıtacağız. Şunun özellikle altını çizmek istiyorum: İlimizin imkân ve kabiliyetini birlikte değerlendirerek neler yapabileceğimizi ortaya koyduk. 5-6 aylık bir çalışma sonucunda, ocak ayında somut adımlarımızı atarak startımızı veriyoruz. Ve her ay düzenli olarak çalışmalar yaparak, bu atmosferi canlı tutmaya ve daha da geliştirmeye çalışacağız.”

2023’ün Urfa açısından hareketli ve bereketli olacağını belirten Ayhan, “Kurumlarımız da dinamik bir şekilde çalışacak. Özellikle turizm sektöründe çalışanlar kendilerini sınamış ve eksikliklerini görmüş olacak. Bizim ortak paydamız Urfa. Dolayısıyla hem belediyelerimiz hem de kurumlarımızın bu süreçte fedakârca çalışacaklarına inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak:

İlgili Konular :
, , , , , , , , , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum