İlkokuldan Üniversiteye Kadar 1600 Lira Yardım Parası Başvuruları ve Detayları;

İlkokuldan Üniversiteye Kadar 1600 Lira Yardım Parası Başvuruları ve Detayları

İlkokuldan başlayarak üniversiteye kadar tüm başarılı öğrencilere 1600 lira yardım parası veriliyor. Sosyal devlet anlayışı çerçevesinde bu yardımlardan eğitimlerinde başarılı tüm öğrenciler yararlanıyor....

İlk Okuldan üniversiteye kadar 1600 lira yardım parası veriliyor!  başvuru ve detaylar

İlkokuldan başlayarak üniversiteye kadar tüm başarılı öğrencilere 1600 lira yardım parası veriliyor. Sosyal devlet anlayışı çerçevesinde bu yardımlardan eğitimlerinde başarılı tüm öğrenciler yararlanıyor.

Her zaman desteklenen sosyal devlet anlayışı, 20222023 eğitim öğretim yılına az bir zaman kala bu sefer ilkokuldan üniversiteye kadar tüm öğrenciler için devreye giriyor. Başarılı tüm öğrencilere 1600 lira yardım parasından yararlanıyor.

Öğrencilere verilen 1600 lira yardım parasının nereden ve nasıl alınacağı konusunda aramalar devam ederken bu ödemelerin ailelerin ihtiyaç durumuna göre verildiği kaydedildi. Yaşanan ekonomik kriz baz alındığından bu dönem içerisinde az da olsa ailelerin yükünü hafifletecek proje kapsamında yardım parası alabilmek için Kaymakamlıklara bağlı olan SYDV şubelerine okul parası başvuru dilekçesi verilmesi gerekmektedir. Devlet tarafından öğrencilere verilen yardım paraları bazı durumlara göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Bakan Yanık tarafından yapılan son açıklamada, SED ile ihtiyaç sahibi aileler, çocuklarının başta eğitim olmak üzere diğer ihtiyaçlarını karşılamak adına bazen zorluklar yaşayabilmektedir. İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ödenen SED miktarları son olarak 1259 liradan 1600 liraya kadar yükseltilmişti.

Öğrencilere SED Yardımı Başvuruları 2022

İlkokuldan başlayarak ortaokul, lise ve üniversiteye kadar eğitim gören öğrencilere 1600lira para yardımı yapılacak. SED başvurusu için tüm işlemler E-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek. İl Müdürlüğü ya da Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüklerine de şahsen veya dilekçeyle de başvuru yapılabilmektedir.

Kaynak:

İlgili Konular :
, , , , , , , , , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum