Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 08:30
 
Şok Karar Şanlıurfa'lıları Yolda Bıraktı
Şanlıurfa Haber
YAŞAM Haberi
Şok Karar Şanlıurfa'lıları Yolda Bıraktı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarının kapasitelerinin yarısı kadar yolcu taşımasına yönelik kararın ardından Urfa’da 2 yolcu otobüs firması seferlerini durdurma kararı aldı. Kararla yolcular büyük mağduriyet yaşayacak.

Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de can almaya devam eden koronavirüs salgını bu kez Şanlıurfalı yolcuları vurdu.

İçişleri Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı öncülüğünde salgının yayılması için her geçen gün artırılan tedbirlere dün gece yenisi eklendi. Yeni kararla; il ve ilçelerdeki tüm şehir içi ve şehirler arası çalışan toplu taşıma araçları (şehirler arası yolcu otobüsleri dahil), araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50'si oranında yolcu kabul etmesi, araç içindeki yolcuların oturma şekli yolcuların birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde olmasına karar verildi. Karar, 81 İl Valiliğine gönderildi.


YOLCU SAYISI DÜŞTÜ, SEFERLER DURDU

Dün gece yaşanan bu gelişmenin ardından bugün Şanlıurfa’dan pek çok ile sefer düzenleyen 2 otobüs firması flaş bir karar alarak seferlerini geçici süreliğine durduklarını duyurdu. Duyuruda da hem yolcuların hem çalışanlarının sağlığını korumak adına böyle bir karar aldıkları belirtildi ancak dün gece yolcu sayısının yüzde 50 oranında düşürülmesinin ardından gelen bu kararlar manidar olarak yorumlandı. 


YOLCULAR MAĞDUR EDİLİYOR

2 firmanın kararı nedeniyle kente gelmek ve kentten gitmek isteyen yolcular mağdur edilmiş oldu. Yolcular bu koşullarda ya hava ulaşımını tercih etmek zorunda kalacak yada diğer firmalara yönelecek. Diğer firmalar da artan talep karşısında fiyat artışına gitmesi halinde yolcular maddi yönden de mağdur edilmiş olacak.
 

"KARAR, UTANÇ VERİCİ"

Oysa ülkenin geçtiği bu zor süreçte pek çok firma ödemeleri ertelerken, ev sahipleri kira ücreti talep etmezken Şanlıurfa’daki 2 firmanın maddi kaygılar nedeniyle bu kararı aldığını belirten vatandaşlar "Fedakarlık yapılması gereken zamanda mağduriyet yaşatacak olmaları utanç verici" yorumunda bulundu.

BİHA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şok, Karar, Şanlıurfa'lıları, Yolda, Bıraktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı