Haber Detayı
29 Ocak 2020 - Çarşamba 17:42
 
Şanlıurfa Valisi Fabrikaların Atıl Halde Kalmaması için Çalışma Başlattı
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin Organize Sanayi Bölgesindeki gayri faal fabrikalarda incelemelerde bulundu.
Sanliurfa Haberi
Şanlıurfa Valisi Fabrikaların Atıl Halde Kalmaması için Çalışma Başlattı

Vali Abdullah Erin, Organize Sanayi Bölgesindeki gayri faal fabrika binalarında incelemeler yaptı.

Şanlıurfa’da sanayinin gelişmesi, üretim ve istihdamın artması için göreve başladığı günden bu yana projeler üreten ve onlarca fabrikanın kurulmasını sağlayan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Organize Sanayi Bölgesindeki (OSB) gayri faal fabrika binalarında incelemelerde bulundu.

OSB binaları yer alan, ancak çeşitli sebeplerle üretim dışı kalmış fabrika binalarını incelemekle başlayan Vali Erin, büyük kapalı ve açık alanlara sahip üç fabrika binasını ziyaret etti. Şahıs veya tüzel kişi mülkiyetinde olan fabrikaların durumu hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Erin, büyük emek ve çabayla kurulan fabrika binalarının atıl halde kalmasına razı olamayacaklarını söyledi.

Şanlıurfa Valisi Erin, Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında mali destek sağladığı, ilave kamu kaynakları ile Şanlıurfa OSB’de 13 fabrika binası yaptıklarını ve tamamını ayakkabı üreticilerine tahsis ettiklerini hatırlattı. Yine Şanlıurfa OSB’de gayri faal halde bulunan bir fabrika binasını da sahibi ile anlaşarak, 10 ayrı fabrika binasına dönüştürmek için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Vali Erin, burada yapılacak fabrika binalarında üretime geçecek müteşebbislerin tahsis başvurusu yapmış olduğunu dile getirdi.

Kaynak: (Biha) - Bizim Haber ajansi Editör: Muhammed Şemseddin KALKAN
Etiketler: Şanlıurfa, Valisi, Fabrikaların, Atıl, Halde, Kalmaması, için, Çalışma, Başlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı