Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 16:00
 
Şanlıurfa Valiliğinden Açıklama Vatandaşları Uyardı
Şanlıurfa Valiliği Hava Durumu Uyarısı
Sanliurfa Haberi
Şanlıurfa Valiliğinden Açıklama Vatandaşları Uyardı

Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa'nın da bulunduğu bazı illerde etkili olacak sağanak yağış için uyarılarda bulundu.

Valilik'ten yapılan açıklama şu şekilde:

"Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan değerlendirmeye göre; bugün Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde devam eden hafif sağanak yağışlara ilaveten, bu akşam saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir serin ve yağışlı havanın etkisine gireceğinin tahmin edildiği bildirildi. 

Genel olarak sağanak şeklinde görülecek yağışların, hafta sonunda yurt genelinde, önümüzdeki hafta boyunca özellikle bölgelerimizde etkili olması bekleniyor. Bölge genelinde (Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak) önümüzdeki hafta boyunca etkili olacak sistemin, toplamda metrekareye yer yer 100 kg ve üzeri yağış bırakacağı tahmin edilmektedir.

Zaman zaman kuvvetli olacak yağışlarla birlikte yüksek kesimlerdeki mevcut kar örtüsünde erimeler de meydana gelebileceğinden su baskınları ve taşkınlara karşı bölgedeki vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. Halen bölgemizde mevsim normallerinin civarı seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemle beraber hissedilir (3 ila 5 derece) derecede azalacağı tahmin ediliyor."

BİHA

Kaynak: Editör: Muhammed Şemseddin KALKAN
Etiketler: Şanlıurfa, Valiliğinden, Açıklama, Vatandaşları, Uyardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı