Haber Detayı
13 Mayıs 2020 - Çarşamba 15:22
 
Şanlıurfa’nın İlçelerinde Yol Çalışmaları Sürüyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye ilçesinde yapım çalışmaları tamamlanan 22 kilometrelik Dağyanı-Uluhan grup yolunu inceledi.
YAŞAM Haberi
Şanlıurfa’nın İlçelerinde Yol Çalışmaları Sürüyor

Şanlıurfa kent merkezi ve tüm ilçelerde büyük bir gelişim ve dönüşümü başlatan Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallerin uzun süredir beklediği hizmetleri vermeye devam ediyor. Haliliye ilçesine bağlı Dağyanı ve Uluhan Mahallerini birbirine bağlayan ve 20 kırsal mahallenin faydalanacağı 22 kilometrelik grup yolu tamamlandı.

Başlatılan çalışmaların tamamlanması ile birlikte alanda inceleme yapan Zeynel Abidin Beyazgül’e, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Süleyman Aksu meclis üyeleri ve bölge muhtarları eşlik etti.

BEYAZGÜL: ŞANLIURFA’YI HEP BİRLİKTE HAK ETTİĞİ YERE TAŞIYACAĞIZ

Çalışmalar ve yapılan yolun kalitesi hakkında teknik personelden bilgi alan Beyazgül, burada bir açıklamada bulundu. Beyazgül açıklamasında, "Haliliye Belediye Başkanımız, Haliliye İlçe Başkanımız, meclis üyelerimiz ve bölge muhtarlarımızla birlikte Haliliye ilçesine bağlı Dağyanı ve Uluhan mahalleleri arasında yaptığımız 22 kilometrelik beton yolu çalışmalar devam ediyor.  Uzun süredir ihtiyaç olduğu belirtilmişti ancak bu yol yapmak bize kısmet oldu. Uzun ömürlü ve sağlam olan bu Beton yolumuz bölgenin uzun yıllar tahmini 30 yıla yakın ihtiyacını karşılayacaktır. Gerçekten bu bölgede ihtiyacı olan bir yolu yapmamızdan dolayı gururluyuz. Yaklaşık 20 kırsal mahallemizin faydalanacağı önemli bir güzergâh turizm yoluna bağlanıyor hayırlı olsun. İnşallah farklı hizmetlerle yine muhtarlarımızın, buradaki halkımızın önüne çıkmayı Allah nasip etsin. Muhtarlarımızla, meclis üyelerimizle ve Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’la birlikte çalışmamızın bir sonucu. Gerçekten memleketin birçok sorunu bu istişare ile çözüyoruz ve çözmeye de devam edeceğiz. İnşallah Urfa’yı hep birlikte hak ettiği yere taşıyacağız. Bu pandemi döneminde dahi evde hayat var dedik ama dışarıda da yaşam devam ediyor dedik ve faaliyetlerimizi durdurmadık, aksatmadık bugün bu kırsal mahallemizde bir beton yol yapmanın birlikte mutluluğunu yaşıyoruz, hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

CANPOLAT: İLÇEMİZE VERDİĞİ KATKILARDAN DOLAYI ZEYNEL BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ise, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye İlçe Başkanımız Süleyman Aksu, meclis üyelerimiz ve bölge Muhtarlarımızla Haliliye ilçemizin Dağyanı gölgesi diye nitelendirdiğimiz bölgedeyiz. Bu bölgenin sorununu Büyükşehir Belediyemiz Başkanımız Zeynel beye seçimden hemen sonra iletmiştik. Bölgedeki uzun süredir bekleyen ve yaklaşık 28 köyün üzerinde bulunduğu grup yolu olarak nitelendirdiğimiz Dağyanı, Uluhan yolunun yaklaşık 22 kilometrelik kısmı beton asfalta beton yapıldı. Bundan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Büyükşehir Belediyesi yetkililerimize ve emeği geçen buradaki işçi kardeşlerimiz dahi olmak üzere ve bizi sabırla bekleyen değerli köy halkımıza teşekkür ediyorum. Her zaman için inşallah Urfa’da belediyeler olarak hep birlikte el ele vererek en iyisi olmaya, bir olmaya, beraber olmaya milletin gönlünü fetih etmeye ve onların duasında yer alamaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımın nezdinde bütün Büyükşehir Belediye yetkililerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Süleyman Aksu, "Dağyanı-Uluhan grup yolumuzun bitimiyle beraber Zeynel Başkanımıza, Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’la ve meclis üyelerimizle beraber yerinde görmek için geldik. Ben başta Haliliye ilçem adına Zeynel Başkanıma, Mehmet Başkanıma ve bütün emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum. Bu çok gecikmiş bir yoldu, yılların ihtiyacı olan bir yoldu. Bu yol hem turizm yoluna bağlanıyor hem de burada sadece yaklaşık 30 köyümüz bu yolu kullanmakta içler acısı bir durumdaydı, sağ olsunlar Zeynel Başkanımızın talimatları ile yolumuz tamamlandı. Burada muhtarlarla beraber milletin teşekkürleri ile karşılaştık" dedi.

Tamamlanan çalışmalardan dolayı Beyazgül’e teşekkür eden bölge muhtarları ise, "Bölgemiz yıllardır bu yol çalışmasını bekliyordu. Zeynel Başkanımız sayesinde istediğimiz hizmetlere kavuşuyoruz. Kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi.

HALİLİYE-SİVEREK-VİRANŞEHİR KIRSALINDA ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Öte yandan ilçelerde de büyük bir yol ağı çalışması başlatan Büyükşehir Belediyesi, Siverek ilçesi Duydum-Bakaç-Kuşlugöl-Kayalı-Mezra yolu, Viranşehir ilçesinde Kemerli-Yazgüneşi-Malta-Gürpınar-Yağızlar kırsal mahalle grup yolunda Büyükşehir Belediyesi ekiplerince beton dökümünü tamamlandı.

AKÇAKALE-HİLVAN-EYYÜBİYE'DE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Büyükşehir ekipleri ayrıca Hilvan İlçesi Kepirhisar yolunda, Akçakale ilçesi Ay.-Sevimli-Tilkili-Şekertepe yolunda ve Eyyübiye ilçesi Karaali-Umuroba-Akmeşet-Dilimli grup yolunda ise beton dökümünü sürdürüyor.

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: Şanlıurfa’nın, İlçelerinde, Yol, Çalışmaları, Sürüyor,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı