Haber Detayı
17 Temmuz 2020 - Cuma 08:38
 
Şanlıurfa Deva Partisi Teşkilatı Tanıtımı Yapıldı
DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı, İl Kurucu Heyetini tanıtmak ve belgelerini vermek üzere toplantı düzenlendi.
SİYASET Haberi
Şanlıurfa Deva Partisi Teşkilatı Tanıtımı Yapıldı

DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı, İl Kurucu Heyetini tanıtmak ve belgelerini vermek üzere toplantı düzenlendi.

Ali Babacan liderliğindeki DEVA Partisi’nin Şanlıurfa’daki çalışmaları devam ediyor. İl Başkanı Ahmet Tüysüz, kurucular heyetini basın mensuplarına tanıttı.

DEVA Partisi Şanlıurfa il teşkilatı, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kurucular heyetinden oluşan grup, il başkanı Ahmet Tüysüz önderliğinde basın mensuplarının karşısına çıktı. Burada açıklamalarda bulunan İl Başkanı Tüysüz, ‘nitelikli insanları bir araya getirmeye çalışıyoruz’ dedi.

Düzenlenen toplantıya DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz ve İl Kurucu Heyetinden Abdulhamid Karakeçili, Davut Seyitoğlu, İbrahim Asoğlu, Ömer Yılan, Fehime Çoban Avcı ile Sabri Yetim katıldı. 

Burada açıklamalarda bulunan İl Başkanı Tüysüz, önceliklerinin iyi insanları bir araya getirmek olduğunu söyledi. Tüysüz, "Şanlıurfa için bismillah deyip, yola koyulduk. İlk günden partimize gelen çok yoğun talepler var. Bu da bizim iyi ve doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Toplumun her kesimi bu partiyi temsil etmeye davet ediyorum. Bugün, sizlerin de ilgisi esasında doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Partimizin kuruluş felsefesinde de belirtildiği üzere ortak akıl, istişareye değer veren çözüm odaklı bir siyaset izleyeceğiz. Genç bir başkan ile yola koyulduk. Ekibimizde çok genç siyasete genç bir nesil olacak. Arkadaşlarımızdan daha önce siyaset yapmış olanlar var. Siyasete yeni başlayanlar var. Ancak hiç taviz vermeyeceğimiz şey ortak akıl ve istişare. En çok şikayet ettiğimiz, görevi ehlinden teslim etme, liyakat ilkesi. En başta taviz veremeyeceğimiz ilkelerdir. Kentimizin çok önemli sorunları, çok ciddi sorunları var. Bir şeyi eleştirirken çözüm odaklı, vatandaş odaklı olacağız. Bu yönde sizinde yapacağınız görevi çok önemsiyoruz. Haber, eşittir kayıt. Sizler esasında haberleri verirken tarafsız, objektif şekilde görev yaptığınızda gündemi belirleyen siz oluyorsunuz. Gerçek gündemi oluşturmak sizin elinizdeyse burada sizi de bir sorumluluk bekliyor. Bu yönüyle vatandaşı gerçek gündemi oluşturmaktan yana, size düşen bu görevi ehliyle yapacağınızdan hiç şüphemiz yok. Kuruluş amacımızda da belirttiğimiz üzere aslında bizim vermek istediğimiz mesaj ve istediğimiz nitelikte iyi insanları bir araya getirmeye çalışıyoruz. İyi insan, işinde de iyi insan, katılımcı, çözüm odaklı, en başta sorunları kendi sorunları gibi görür. Bu düşüncede olanları bir çatı altında birleştirmeye davet ediyoruz" dedi.

İl Kurucular heyeti de DEVA Partisi’nde olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, herkesi partiye beklediklerini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şanlıurfa, Deva, Partisi, Teşkilatı, Tanıtımı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı