Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 14:41
 
Şanlıurfa'dan Suriye'lilere Yapılan Yardımlar
Şanlıurfa'dan Suriye'ye yapılan yardımlar konuşuldu.
DÜNYA Haberi
Şanlıurfa'dan Suriye'lilere Yapılan Yardımlar

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa'da yaşayan Suriyeli göçmenlere yönelik yapılan yardımları uluslararası kuruluşlara ve sivil toplum kuruluşlarına aktardı.

Büyükşehir Belediyesi Meclisi, 'Suriyeli göçmenlere yönelik yapılan çalışmaları' içeren önerge sonrası Ulusal Ve Uluslararası Birleşmiş Milletler Kuruluşları ve STK temsilcileri ile bir araya gelerek Şanlıurfa'da yapılan çalışmaları ele aldı.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Velili Ahmet Kaytan Başkanlığında yapılan Göç Yönetimi Alanında İşbirliği Toplantısına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Yıldız, Büyükşehir Belediye Meclisi Göç ve Mülteci İhtisas Komisyonu Başkanı Ahmet Haşim İnan ve komisyon üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Göç İşleri Şube Müdürü İbrahim Karatüme, Ulusal ve Uluslararası Birleşmiş Milletler Kuruluşları ile STK Temsilcileri katıldı.

Suriyeli göçmenlere yönelik yardımda bulunan kuruluşlar saha çalışmalarını sunumlar halinde aktararak Büyükşehir Belediyesinden beklenti ve önerilerini dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi de ilgili kuruluşlara bugüne kadar yapılan saha çalışmaları ile sosyal hayata entegrasyonu sağlayan eğitim ve kurslar hakkında bilgiler verdi. Toplantı soru-cevap görüşmelerinin tamamlanması ile sona erdi.

Kaynak: (Biha) - Bizim Haber ajansi Editör: Muhammed Şemseddin KALKAN
Etiketler: Şanlıurfa'dan, Suriye'lilere, Yapılan, Yardımlar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı