Haber Detayı
09 Temmuz 2020 - Perşembe 10:25
 
Şanlıurfa'da Kurban Bayramı Kararları için Toplantı Yapıldı
Urfa'da kurban bayramı kararları için toplantı
Sanliurfa Haberi
Şanlıurfa'da Kurban Bayramı Kararları için Toplantı Yapıldı

Şanlıurfa'da Kurban Bayramı için toplantı

2020 yılı Kurban Hizmetleri İl Komisyonu Toplantısında Kurban Bayramında dikkat edilmesi gereken hususlar ve uyulması gereken kurallar masaya yatırıldı.

Şanlıurfa Valiliği 2020 yılı Kurban Hizmetleri İl Komisyonu Toplantısını dün İl Müftülüğü binasında gerçekleştirdi. Toplantı, Vali Yardımcısı Adem Ünal’ın başkanlığında yapıldı. Toplantıya İl Müftüsü Mehmet Taştan, merkez ilçe müftüleri ve kurum temsilcileri katıldı.

Toplantıda Şanlıurfa Vali Yardımcısı Adem Ünal 31 Temmuz’da idrak edilecek Kurban Bayramında ibadet maksadıyla kurban kesecek vatandaşların bu görevini ifa ederken kurbanlarını dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun bir şekilde kesmeleri konusunda tüm kurum ve kuruluşların üzerlerine düşen görevleri titizlikle yerine getirmelerini istedi. Özellikle bu yıl koronavirüs nedeniyle daha dikkatli olunmasını gerektiğini bildirdi.

İl Müftüsü Mehmet Taştan ise Kurban Hizmetleri İl Komisyonu Toplantısının İl Müftülüğünde yapılmasından dolayı memnuniyetini dile getirerek başta Vali Yardımcısı Adem Ünal olmak üzere tüm katılımcılara teşekkürlerini dile getirdi. Müftü Taştan, alınan tedbirlere, sağlık kurallarına ve çevre temizliğine riayet etmenin dini gereklilik olduğunu ve kurallara uyulduğu takdirde sağlıklı kurban kesim süreci yaşanacağını temenni etti. Toplantıda kurban kesim sürecinde uyulması gereken kurallar maddeler halinde yazılarak başta Vali Yardımcısı Adem Ünal olmak üzere, toplantıya katılan kurum temsilcileri tarafından imzalandı.

BİHA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şanlıurfa'da, Kurban, Bayramı, Kararları, için, Toplantı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı