Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 08:36
 
Şanlıurfa'da Korona Virüse inat Balık İstifi Yolculuk
Şanlıurfa Haber
Sanliurfa Haberi
Şanlıurfa'da Korona Virüse inat Balık İstifi Yolculuk

Koronavirüs nedeniyle ayakta yolcu taşınmanın yasaklandığı Şanlıurfa'da bazı otobüslerde kural ihlali yapılarak fazla yolcu taşındığı görüldü. Otobüs duraklarında daha fazla beklemek istemeyen yolcular seferlerin sıklaştırılmasını istedi.

Günde ortalama 25 pozitif vakanın görüldüğü Şanlıurfa'da toplu taşımada koronavirüs yasakları hiçe sayılıyor.  

Virüsün en çok yaygınlaşma riskinin bulunduğu toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu taşınması İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yasaklandı. Ancak özellikle işe gidiş ve geliş saatlerinde sefer sayılarının kısıtlı olduğu hatlarda kural ihlallerinin yapıldığı görüldü. 

Bu akşam kural ihlali amatör bir kameraya yansıdı. Devteşti güzergahına yolcu taşıyan 63 H 0030 plakalı 22A No'lu otobüs hattında yasağa rağmen ayakta yolcu taşındığı görüldü. Dakikalarca durakta bekleyen bir yolcu da yaşadıkları mağduriyete tepki göstererek kendini otobüsün önüne attı ve o anları videoya kaydetti. 


SEFER SAYISI ARTIRILACAK MI?

Öfkeli yolcu şoföre "Üstümden geç" diye bağırırken şoförün ise öfkeyle yolcu bildirmeye devam ettiği ve yasağa rağmen güzergahına doğru hareket ettiği görüldü. 
Yolcular dakikalarca otobüs beklememek için adeta ölümüne yolculuğu göze alırken, hat seferlerinin sıkılaştırılarak mağduriyetin önüne geçilmesi istendi.

BİHA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şanlıurfa'da, Korona, Virüse, inat, Balık, İstifi, Yolculuk, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı