Haber Detayı
15 Mayıs 2020 - Cuma 09:21
 
Şanlıurfa'da Berberlere Maske Dağıtımı
Şanlıurfa Haliliye'de Berberlere Maske dağıtımı yapıldı
Sanliurfa Haberi
Şanlıurfa'da Berberlere Maske Dağıtımı

Haliliye Belediyesi koronavirüs salgını ile mücadeleyi sürdürüyor. Bu kapsamda belediye ekipleri tarafından uzun bir aradan sonra işyerlerini açan berber, kuaför ve güzellik salonlarına maske dağıtıldı.

Haliliye Belediyesi, koronavirüs salgının Türkiye’de görülmesinin ardından korunma tedbirleri için çalışma başlattı. Hijyen ve dezenfekte konularında önlem alan belediye, salgınla mücadelede önemli bir yere sahip olan maskenin önce üretimine ve ardından da ücretsiz dağıtımına başladı.

Bu çerçevede Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatları doğrultusunda Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, son olarak salgın nedeniyle uzun bir süredir kapalı olan ve 11 Mayıs tarihinde İçişleri Bakanlığı genelgesi ile işyerlerini tekrardan açan berber, kuaför ve güzellik salonlarına maske dağıtımı yaptı.

İlçe merkezinde bulunan işyelerini dolaşan ekipler, işletmelere maske dağıtımını sürdürüyor. Maskelerini alan işyeri sahipleri Haliliye Belediyesinin sunduğu hizmetten dolayı Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a ve tüm ekiplerine teşekkür etti.

BİHA

Kaynak: Editör: Muhammed Şemseddin KALKAN
Etiketler: Şanlıurfa'da, Berberlere, Maske, Dağıtımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı