Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 10:41
 
Madde Bağımlılığına Karşı Pedal Çevirilecek
Urfa Bisiklet Topluluğu (URBİT) Şanlıurfa’da, madde bağımlılığına karşı farkındalık oluşturmak için pedal çevirecek.
YAŞAM Haberi
Madde Bağımlılığına Karşı Pedal Çevirilecek

Şanlıurfa’da bisiklet kullanımına özel bir bakış açısı kazandıran ve tüm özel günlerden kültür turlarına kadar birçok yerde pedal çevirerek farkındalık oluşturmanın gayretinde olan URBİT üyeleri, bu sefer de "Madde Bağımlısı Olma Bisiklet Bağımlısı Ol " sloganıyla son zamanlarda artan madde bağımlılığı için farkındalık turu düzenleyecek.

Tur sonrası, Şanlıurfa Barosu ve Mavi Sanat Topluluğu’nun ‘Kayıp Hayatlar’ adlı oyununu izlemek için Şanlıurfa Barosunda tur son bulacak.

Düzenlenecek olan bisiklet turuyla ilgili açıklama yapan URBİT Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, "Madde Bağımlısı Olma Bisiklet Bağımlısı Ol " sloganıyla madde bağımlılığına karşı kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla bugün akşam 19:00’da turumuzu gerçekleştireceğiz. Madde bağımlılığı çağımızın en büyük problemlerinden biri haline gelmiştir, birçok gencimizin birçok vatandaşımızın hayatlarına mal olmaktadır. Bu durum ise toplum sağlığını ciddi biçimde riske sokan boyutlara ulaşmıştır. Özellikle daha fazla sayıda gencimizin saplandığı uyuşturucu ve madde bağımlılığından kurtulmak için, bu türlü maddelerin içeriği ve ölümcül sonuçları konusunda gençlerimizin ve çocuklarımızın eğitim almalarının son derece önemli olduğunu düşünüyoruz.

Bizler de bugün bu konuya dikkat çekmek adına turumuzu başlatıp tur sonrası paydaşımız Şanlıurfa Barosu ile Mavi Sanat Topluluğunun "Kayıp Hayatlar" adlı oyununu izlemek üzere Şanlıurfa Barosu Tahir Elçi Konferans Salonu'nda olacağız tüm halkımızı bizimle birlikte bu oyunu seyretmeye bekleriz.”

 

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: Madde, Bağımlılığına, Karşı, Pedal, Çevirilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı