Haber Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 08:32
 
Korona Virüs Tedbirleri Şanlıurfa Valisi Açıkladı
Şanlıurfa Valisi Abdullah ERİN Korona Virüs ile ilgili Şanlıurfa Tv ortak yayınında açıklamalarda bulundu
Sanliurfa Haberi
Korona Virüs Tedbirleri Şanlıurfa Valisi Açıkladı

Urfa’da 3 kanalın ortak yayınına katılan Vali Abdullah Erin, merak edilen soruları yanıtladı ve kentte koronavirüs salgını nedeniyle can kaybı olup olmadığını açıkladı. Vali Erin ayrıca "OHAL, sokağa çıkma yasağı ilan etmeye gerek yok" dedi

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin Çin’den dünyaya yayılan ölümcül koronavirüs salgınının Türkiye genelinde de yaygınlaşmasının ardından konunun ciddiyetini anlatmak ve merak edilenleri yanıtlamak için Güneydoğu TV, Edessa TV ve Kanal Urfa’nın ortak yayınına konuk oldu.

Vali Erin, pozitif vakaların görüldüğü Şanlıurfa’da herhangi bir ölüm yaşanıp yaşanmadığı sorusunu yanıtladı. "Bu hastalıktan çok şükür hayatını kaybeden hiçbir vatandaşımız yok" diyen Vali Erin, pozitif vaka sayısını ise açıklama yetkisinin Sağlık Bakanlığı’nda olduğunu ifade ederek rakam vermedi ancak "Korkulacak bir rakam olmadığını ifade edebilirm" dedi. 

Vali Erin ilk pozitif vakanın umreden gelen bir vatandaşta görüldüğü dile getirerek "Bin civarında umrecinin takibi yapıldı" dedi.

Tüm tedbirlerin alındığına vurgu yapan Vali Erin vatandaşların kurallara uyması gerektiği çağrısında bulundu.

Şanlıurfa'da SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

En çok merak edilenler arasında yer alan sokağa çıkma yasağına dair de açıklamalarda bulunan Vali Erin "Cumhurbaşkanımızın çağrısına kulak vermek lazım. Yoğun bir çağrı var. OHAL ilan etmeye, sokağa çıkma yasağı ilan etmeye gerek yok. Herkes kendi OHAL’ini ilan etsin. Bunu yapabiliriz. Polislerin sokaklarda insan kovalamasını arzu etmiyoruz. Eğer ihtiyaç olursa devletimiz bu kararı da alır" dedi. 

BİHA

Kaynak: Editör: Muhammed Şemseddin KALKAN
Etiketler: Korona, Virüs, Tedbirleri, Şanlıurfa, Valisi, Açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı