Haber Detayı
16 Mart 2020 - Pazartesi 08:04
 
İçişleri Bakanlığı'ndan sondakika koronavirüs Genelgesi
Coronavirüs Tedbirleri
SAĞLIK Haberi
İçişleri Bakanlığı'ndan sondakika koronavirüs Genelgesi

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen "Coronavirüs Tedbirleri" konulu Ek Genelge ile; koronavirüs salgını nedeniyle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin faaliyetleri geçici süreliğine durdurulacak.

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Koronovirüs tedbirleri konulu ek genelge gönderdi.

İllere gönderilen ek genelge ile Koronavirüs salgının Çin'in Vuhan kentinde başlayarak tüm Dünyayı tehdit etmeye devam ettiği ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirildiği hatırlatıldı.

 Genelgede; Koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde; Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı, bu nedenle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin 16 Mart saat 10:00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacağı belirtildi.

Genelgede ayrıca, söz konusu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istendi.

BİHA

Kaynak: Editör: Ramazan Aydın
Etiketler: İçişleri, Bakanlığı'ndan, sondakika, koronavirüs, Genelgesi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı