Haber Detayı
29 Eylül 2020 - Salı 08:20
 
Haliliye de Eğitime Destek Kurslar Devam Ediyor
HALİLİYE’DE EĞİTİME DESTEK: KURSLAR SÜRÜYOR
EĞİTİM Haberi
Haliliye de Eğitime Destek Kurslar Devam Ediyor

Haliliye Belediyesi, YKS öğrencilerine yönelik açtığı ücretsiz hazırlık kursu ile gençleri geleceğe hazırlıyor.

Haliliye Belediyesi, gençlerin eğitimine destek amaçlı yürüttüğü faaliyetleri sürdürüyor. Bu kapsamda Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde 7 Eylül tarihi itibari ile başlayan üniversite hazırlık kursu devam ediyor.

Bahçelievler Eğitim ve Gençlik Merkezi binasında, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan mezun öğrencilere yönelik tüm branşlarda, alanında uzman öğretmenler tarafından kurslar veriliyor. TYT ve AYT kurslarına yönelik sayısal, sözel ve eşit ağırlık alanlarındaki öğrencilere program dahilinde matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya, felsefe, edebiyat ve Türkçe dersleri veriliyor.

Öğrencilere rahat bir ortamda hazırlık imkanın sağlandığı kurslarda salgınla mücadele ile ilgili de tedbirler aksatılmazken; maske, hijyen ve sosyal mesafe kuralları için uyarılar yapılıyor. Öte yandan Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma günü dersler verilirken, Çarşamba günü ise tedbir kapsamında tüm sınıflar belediye ekipleri tarafından dezenfekte ediliyor.

BİHA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Haliliye, de, Eğitime, Destek, Kurslar, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı