Haber Detayı
23 Nisan 2020 - Perşembe 16:43
 
Haliliye Bayramlarında Onları Yalnız Bırakmadı
Şanlıurfa'nın ilçesi Haliliye Belediyesi Bayramlarında yalnız bırakmadı
KÜLTÜR Haberi
Haliliye Bayramlarında Onları Yalnız Bırakmadı

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde belediye 23 Nisan'da çocukları yalnız bırakmadı. 

Haliliye Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evde kutlayan çocukları unutmadı. Çocuklara akşam saat 21.00’da balkonlarda okunacak olan İstiklal Marşı öncesinde bayraklarını evlerine teslim etti. Ayrıca bayram dolayısıyla beyaz masaya ulaşarak bayrak isteyen çocuklara da belediye ekipleri bayrak hediye etti.

 

Haliliye Belediyesi, koronavirüs salgınından korunma tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara vermeden devam ederken, sosyal belediyecilik çerçevesinde de yüzleri güldürmeye devam ediyor. Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatları doğrultusunda Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma yasağı nedeniyle bayramlarını evde kutlamak isteyen çocukların taleplerini geri çevirmedi.

 

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Haliliye’de de 23 Nisan kutlamalarını evde gerçekleştirecek olan çocukların Beyaz Masa iletişim hattı üzerinden bayrak taleplerini tek tek değerlendiren belediye ekipleri, çocukların adreslerine giderek bayrak hediye etti. Bayraklarla birlikte belediye 23 Nisan akşamı saat 21.00’da balkonlardan okunacak olan İstiklal Marşı’nı da hatırlattı.

 

Hediye edilen bayraklarla sevinçleri yüzlerinden okunan çocuklar ise Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör: Muhammed Şemseddin KALKAN
Etiketler: Haliliye, Bayramlarında, Onları, Yalnız, Bırakmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı