Haber Detayı
29 Eylül 2020 - Salı 08:21
 
Görevimiz Okulları Açık Tutmak
BAKAN SELÇUK: GÖREVİMİZ OKULLARI AÇIK TUTMAK
EĞİTİM Haberi
Görevimiz Okulları Açık Tutmak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarla ilgili açıklamasında, "Ne tür bir yol haritasının olacağını düşündüğümüzde bizim Milli Eğitim Bakanlığı olarak görevimiz okulları açık tutmak" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Giresun'a yaptığı ziyaret kapsamında Dereli ilçesindeki Şehit Yüzbaşı İsmail Hakkı Öztopal İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret etti.

Burada okullarla ilgili açıklamalarda bulunan Selçuk, görevlerinin okulları açık tutmak olduğunu belirterek, ellerinden geleni yaptıklarını dile getirdi.

Önlerindeki sürecin Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak toplantı sonrasında tekrar ortaya konulacağını ifade eden Selçuk, şunları söyledi:

"Ne tür bir yol haritasının olacağını düşündüğümüzde bizim Milli Eğitim Bakanlığı olarak görevimiz okulları açık tutmak. Okulların açılmasıyla ilgili şartları izleyerek, duruma bakarak, salgının seyrini ayrıntılı olarak inceleyerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. O anlamda önümüzdeki süreçte okulların açılması konusunda daha ileri aşamalarda kararlar almayı umut ediyoruz. Çünkü okullarımızın açılmamasının yarattığı birtakım eğitim kayıpları, öğrenme kayıpları orta ve uzun vadede çok büyük tahribatlara yol açabilir. Bunun önüne geçebilmek için de her türlü önlemi öğretmenlerimizle beraber, il, ilçe yöneticilerimizle okul müdürlerimizle beraber izlemeye devam ediyoruz ve bugün de burada bir okulumuzdayız."

BİHA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Görevimiz, Okulları, Açık, Tutmak,
Yorumlar
Haber Yazılımı