Haber Detayı
19 Haziran 2020 - Cuma 08:27
 
Eylemde kullanacaklardı Patlayıcı Madde ele geçirildi
Şanlıurfa eylemlerde kullanılacağı öğrenilen
GÜNDEM Haberi
Eylemde kullanacaklardı Patlayıcı Madde ele geçirildi

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı çalışma ile eylemlerde kullanılacağı öğrenilen çok sayıda mayın ile patlayıcı ele geçirildi.

PKK/KCK-PYD/YPG silahlı terör örgütünün yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince istihbari çalışmalar yapıldı.

Çalışmalar kapsamında Telabyad ve Ayn-El-Arab (Kobani) bölgesinde bulunan PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü mensuplarının, nevi belli olamayan silah, mühimmat ve patlayıcı maddeleri Akçakale ilçesi sınır hattına getirerek ormanlık alanda gizleyecekleri, milis-işbirlikçi şahıslar aracılığıyla örgüt mensuplarına ulaştırarak sansasyonel eylem yapacakları yönünde bilgiler elde edildi.

Elde edilen bilgiler doğrultusunda harekete geçen ekipler, yaptıkları operasyon sonucu menfezin giriş ve çıkışına yerleştirilmiş vaziyette; 2 adet anti- tank mayını, 2 adet anti- personel mayını, 1 adet mayon kutusu içerisine yerleştirilmiş EYP düzeneği, 1 adet klima tüpü içerisine yerleştirilmiş EYP düzeneği, 3 adet yönlendirilmiş patlayıcı, 1 adet fabrikasyon yapımı anti-tank basma düzeneği, olmak üzere toplam 68 kilogram patlayıcı madde ele geçirdi.

Olay ile ilgili geniş çaplı soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

BİHA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eylemde, kullanacaklardı, Patlayıcı, Madde, ele, geçirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı