Haber Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 08:30
 
EvdeKal Uyarılarına Rağmen Dedaş Dışarı Çık Dedi
Şanlıurfatv Haber
GÜNDEM Haberi
EvdeKal Uyarılarına Rağmen Dedaş Dışarı Çık Dedi

Şanlıurfa'da salgın nedeniyle "Evde kal" çağrılarına uyan vatandaşın elektriği kesildi. Elektrik dağıtım şirketi DEDAŞ'ın yaptığı bu hamle isyan ettirdi.

Ölümcül koronavirüs salgını nedeniyle işe gidememenin mağduriyetini yaşayan bir vatandaş,  fatura ödeyemediği için de  elektriklerin kesilmesi ile yeni bir şok daha yaşadı.

Olay, Eyyübiye ilçesinde meydana geldi. Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi (DEDAŞ) "Evde kal" çağrılarına inat vatandaşı adeta sokağa davet eden bir girişimde bulundu. Salgının yayılmasının önüne geçmek için devletin en alt kademesinden en üst kademesine herkesin evde kalınması yönünde ısrarla çağrısının ardından F.T. isimli vatandaş hem işine gidemedi hem de ödemelerini yapamadı. Pek çok firma ödemeleri ertelerken DEDAŞ ise rutin işlemlerine devam etti ve faturasını ödeyemeyen abonenin gece yarısı gidip elektriğini kesti. Bir anda elektriklerinin kesilmesi ile yeni bir mağduriyet yaşayan abone duruma isyan etti. Üstelik ailenin yeni doğmuş bir bebeklerinin de olduğu öğrenildi.

Böylesi zor bir süreçte yapılan işlemin zulüm olduğunu dile getiren abone başka mağduriyetlerin yaşanmaması için ödemelerin ertelenmesi gerektiğini belirterek yetkililerin devreye gitmesini istedi.

BİHA

Kaynak: Editör: Ramazan Aydın
Etiketler: EvdeKal, Uyarılarına, Rağmen, Dedaş, Dışarı, Çık, Dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı