Haber Detayı
09 Mart 2020 - Pazartesi 14:25
 
Büyükşehir Şanlıurfa'lılara Soruyor Sizce Ne Olsun
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Proje Dairesi Başkanlığı vatandaşlara dalgeç ile ilgili fikirlerini soruyor
Sanliurfa Haberi
Büyükşehir Şanlıurfa'lılara Soruyor Sizce Ne Olsun

Şanlıurfalıların dalgeç içerinin de estetik hale getirilmesi için çalışma yapılmasını istemesi üzerine kolları sıvayan Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Proje Dairesi Başkanlığı, yeni çalışmalar hazırladı.

Kent estetiği için Şanlıurfa'da kollar sıvandı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Proje Dairesi Başkanlığı,dalgeçlerin giriş ve çıkışlarının estetik bir görüntü vermesi için çalışmalara başladı. Dalgeçler için 4 farklı peyzaj çalışması alternatifi hazırlayan yetkililer, sosyal medyadan sunduğu seçenekler ile Şanlıurfalıların nabzını yokladı.

Vatandaşlar 4 farklı seçenekten beğendiklerini yorumlarda belirtirken, bazı vatandaşlar dalgeç içlerinin de çalışmalarla renklendirilmesi gerektiğini kaydetti. Şanlıurfalıların talebi üzerine harekete geçen Etüt ve Proje Dairesi Başkanlığı, yeni çalışmalar hazırladı.

Kentin tarihi simgelerinin ve özelliklerini ön planda olduğu çalışmalarda, vatandaşlar fikrilerini yorumlarda belirtiyor.

Balıklıgöl ve Göbeklitepe temalı peyzaj çalışması dikkat çekerken, 'Fıstığın Ana Yurdu Şanlıurfa', 'Tarihin Sıfır Noktası Göbeklitepe', 'Peygamberler Şehri Şanlıurfa', İnancın Mucizesi Halil-ür Rahman' yazılı görseller de Şanlıurfalılardan beğeni topladı.

Belediye, bir kez daha vatandaşın fikrini alırken, şu ifadelere yer verdi:

"Hayırlı haftalar Şanlıurfa.. Dikey peyzaj fikrimiz için görüşlerinizi sormuştuk, takdir ettiniz ve dalgeç içleri de çalışılsın istediniz. Sizin fikrinizi çalıştık, şehrimizin tanıtımı için yapılan çalışmaları nasıl buldunuz ve şehrimizin hangi özelliğini ön plana çıkarmalıyız?"

Kaynak: (Biha) - Bizim Haber ajansi Editör: Muhammed Şemseddin KALKAN
Etiketler: Büyükşehir, Şanlıurfa'lılara, Soruyor, Sizce, Ne, Olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı