Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 12:36
 
Büyükşehir'den Davulculara Ramazan Jesti
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, korona virüs önlemleri kapsamında bu yıl sahurda davul çalamadıkları için bahşiş toplayamayan Ramazan davulcularının mağduriyetini giderdi.
YAŞAM Haberi
Büyükşehir'den Davulculara Ramazan Jesti

Her yıl dört gözle bekledikleri Ramazan ayında davul çalamayan ve bahşiş toplayamayan davulculara Büyükşehir Belediyesi destek oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün talimatıyla toplam 120 davulcuya Bin TL'lik destek yardımı yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge doğrultusunda 'Davulcuların bahşişleri yerel yönetimler tarafından karşılanacak' kararının ardından düzenlenen etkinlikte Kızılkoyun Mağaraları önünde bir araya gelen davulcular muhteşem bir davul şova imza attı.

NEKROPOL KIZILKOYUN'DA MUHTEŞEM DAVUL ŞOV 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin verdiği desteğin ardından moral depolayan davulcular, Büyükşehir Belediyesi’nin turizme kazandırdığı dünyanın en büyük nekropolü olan Kızılkoyun Mağaraları önünde sosyal mesafe kurallarına da dikkat ederek muhteşem bir şova imza attılar.

Etkinliğe katılan davulcular Büyükşehir Belediyesine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Editör: Editör
Etiketler: Büyükşehir'den, Davulculara, Ramazan, Jesti,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı