Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 08:06
 
Bozova Devlet Hastanesi Hizmete Başladı
Şanlıurfa Bozova Devlet Hastanesi hizmete vermeye başladı urfahaber
SAĞLIK Haberi
Bozova Devlet Hastanesi Hizmete Başladı

Şanlıurfatv Urfa Sağlık Haberleri

Bozova Devlet Hastanesi’nin yeni binasını ziyaret eden Şanlıurfa Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre ERKUŞ, “Bozova halkımıza çok daha rahat, konforlu nitelikli, kaliteli ve çok daha ferah bir sağlık hizmeti sunacağız” dedi.


T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan Bozova İlçe Devlet Hastanesi, bugün itibariyle yeni binasında hizmet vermeye başladı.


Urfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre ERKUŞ, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet KARA ile birlikte yeni Hastaneyi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Şanlıurfa Bozova Devlet Hastanesi Açıldı 


Şanlıurfa Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre ERKUŞ, hizmet aksatılmadan eski Hastaneden yeni Hastaneye taşındığını, bugünden itibaren Acil Servis, Poliklinik ve tüm birimleri ile yeni Hastanede hizmet vermeye devam edileceğini söyledi. Müdür Erkuş, Hastanenin arsasını babaları Mehmet YILDIRIM adına bağışlayan Enver YILDIRIM’a, Hastanenin Bozova’ya kazandırılmasında desteklerini esirgemeyen Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA’ya, Şanlıurfa Valisi Abdullah ERİN’e, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin BEYAZGÜL’e, Hastanenin kanalizasyon probleminin çözülmesinde desteklerini esirgemeyen ŞUSKİ Genel Müdürü M. Emin ÖZÇINAR’a ve Hastaneye desteklerinden dolayı Bozova Belediye Başkanı Suphi AKSOY’a teşekkür etti.


Erkuş, Hastane ile ilgili konuşmasında, “Bozova halkımıza çok daha rahat, konforlu nitelikli, kaliteli ve çok daha ferah bir sağlık hizmeti sunacağız. Yeni Hastanemiz başta Bozova ilçemize ve Şanlıurfa’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör: Muhammed Şemseddin KALKAN
Etiketler: Bozova, Devlet, Hastanesi, Hizmete, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı