Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 09:47
 
Binlerce Kişide Korona Virüs Endişesi Biz Ne Olacağız
Şanlıurfatv: Urfa Haberleri
GÜNDEM Haberi
Binlerce Kişide Korona Virüs Endişesi Biz Ne Olacağız

Türkiye'de can almaya devam eden koronavirüs salgını nedeniyle özel sektörde çalışan binlerce işçi, çalışma koşullarının salgından korunmaya elverişli olmadığını dile getirerek bakanlık düzeyinde kendilerini kapsayacak ek tedbirler istedi.

Ülke genelinde ve Şanlıurfa'da özel sektör çalışan binlerce işçinin gözü koronavirüse karşı yeni bir tedbirde...

Dünyanın pek çok ülkesinde binlerce can alan ve Türkiye'de de salgına dönüşüp ölümlere neden olan koronavirüs, endişe yaratmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nın öncülüğünde ülkede salgının yayılmasının önüne geçmek için pek çok tedbir hayata geçirildi. Uzaktan eğitime devreye sokuldu, 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlara sokağa çıkma yasağı getirildi, kamu personellerine uzaktan çalışma imkanı sunuldu, ek bütçeler belediyeler desteklendi, pek çok işyeri geçici süreliğine kapatıldı. Tüm bu tedbirlerin özellikle çağrı merkezi ve fabrikada çalışan işçilerin sağlığını tam manasıyla korunmaya yönelik olmadığı belirtildi. İşçiler, her gün işyerine ateş ölçülüp girdiklerini temizlik yapıldığını ancak en az 100 kişilik ortamlarda çalışmak ve yemek yemek zorunda kaldıklarını dile getirdi.

Sosyal medyadan ve haber merkezlerini arayarak seslerini duyurmak isteyen işçiler endişelerini dile getirerek "Ailelerimiz tedirgin, biz de öyle. Her gün elimiz yüreğimizde ise gidip geliyoruz. İşyerinde tedbir alıyorlar ama yeterli değil. Bakanlıktan bizi de kapsayacak yeni bir tedbir bekliyoruz" çağrısında bulundular.

Şimdi binlerce çalışanın gözü bakanlıktan gelecek kararda..

Kaynak: Editör: Muhammed Şemseddin KALKAN
Etiketler: Binlerce, Kişide, Korona, Virüs, Endişesi, Biz, Ne, Olacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı