Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 14:22
 
Akçakale'de Kadınlara Yönelik İstihdam
Akçakale Haberleri
Sanliurfa Haberi
Akçakale'de Kadınlara Yönelik İstihdam

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, istihdama yönelik çalışmalar kapsamında İş Adamı Avi Alkaş’ı Akçakale’ye davet etti. Alkaş, “İstihdama yönelik neler yapılabilir” konusunda ilçedeki kadınlarla istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Akçakale Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen “İstihdama yönelik neler yapılabilir” konulu programa Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, İş Adamı Avi Alkaş, Eyyübiye Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Tarkan Öztekin, İş İnsanı Sevda Karaali, Adıyaman Kahta Çocuk ve Kadın Hakları Derneği Başkanı Emine Kardeş ve Akçakaleli kadınlar katıldı. Dünyaca ünlü birçok AVM'nin yapımında öncülük eden Avi Alkaş, Akçakale'de kadınların istihdamı konusunda gerekli yatırımların yapılacağı müjdesini verdi. Alkaş, sınırın sıfır noktasında olan kadınların bir an önce kendi ekonomik bağımsızlıklarını kazanarak kendilerine özgüven oluşturmaları için gerekli yatırımları yapacağını belirtti.

Akçakale Haberleri

Alkaş, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “Sayın Başkanımın değerli ağırlamasıyla birlikte bugün Akçakale’de bulunmaktan ziyadesiyle mutlu oldum. İnşallah Türkiye geneli alışveriş merkezlerimizde buradaki bayanlar üretecekleri eserleri satarak ev ekonomisine katkı sağlamak için elimizden gelen yardımları yapacağız” dedi.

 

İSTİHDAMA YÖNELİK ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ise istihdama yönelik çalışmaların devam edeceğinin altını çizerek, “Akçakale’de ciddi yatırımlarımız var, inşallah yakın bir tarihte bunların hepsi işler hale gelecek ve insanların hayatını bir şekilde dokunacak fakat esas ciddi sorun işsizlik, istihdam ekmek, aş. Bunlarla ilgili sağ olsun Avi Bey, yatırımcı, bu işlerin de duayeni bir arkadaşımız. Gönlünü aklını ve aklını koydu, ben inanıyorum ki; Akçakale’de özellikle hanımlar babında çok ciddi yatımlar olacak. Herkesin evine bir ekmek bir huzur gelecek bu çalışmalarla inşallah” şeklinde konuştu.

Yalçınkaya, program sonrası İş Adamı Avi Alkaş’a plaket takdim etti.


 

Kaynak: Editör: Ramazan Aydın
Etiketler: Akçakale'de, Kadınlara, Yönelik, İstihdam, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı