Haber Detayı
09 Mart 2020 - Pazartesi 09:10
 
Akçakale Belediye Başkanı Yalçınkaya'dan Yardım Eli
Şanlıurfa Akçakale Belediye Başkanından Sınır Ötesine yardım eli
YAŞAM Haberi
Akçakale Belediye Başkanı Yalçınkaya'dan Yardım Eli

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki Akçakale’nin karşısında bulunan Suriye’nin Tel Abyad ilçesinde ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli uzattı.

Barış Pınarı Harekatı ile PKK/ PYD’li teröristlerden temizlenerek, Türkiye’nin kontrolüne geçen Akçakale’nin karşısındaki Suriye’nin Tel Abyad ilçesinde, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya,  tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulunuldu.

Sakarya Akyazı Yeniden Diriliş Kız Kur'an Kursu Derneği tarafından temini sağlanan yardım malzemeler, Akçakale Belediyesinin ortak çalışması Tel Abyad’a ulaştırıldı. Tel Abyad kırsalında çadırlar kurarak yaşamını devam ettiren Suriyeli ailelere yönelik gerçekleştirilen ve AFAD’ın da yer aldığı dağıtım programında, Suriyeli ailelere belirlenen ihtiyaca göre gıda, kıyafet, mama, çocuk bezi ve temizlik malzemesi dağıtıldı. Yalçınkaya, dağıtım sırasında yakından ilgilendiği çocuklara da kek ve meyve suyu dağıttı.

 

Yalçınkaya, Barış Pınarı Harekatı ile huzur, istikrar ve güven ortamının yeniden sağlandığı Tel Abyad’da Türkiye Cumhuriyetinin büyüklüğünün bir kez daha görüldüğünün altını çizdi. Yalçınkaya, şunları kaydetti:

“Bugün Suriye’deyiz.  Üzüntünün, göz yaşının, elemin, kanın olduğu yerdeyiz. Çok üzüntülüyüz. Allah yardımcımız olsun. Değerli hanım kardeşlerimiz Londra’dan buraya gönül köprüsü kurdular ve biz de buralara ulaştırdık. Burada ihtiyaç sahibi ailelere bu yardımları getirdik. Allah inşallah hayırlar yazarlar. Bir an önce buradaki elemin, kederin, ızdırabın bitmesini istiyoruz. Her şey normale dönsün, buradaki insanların felaketten kurtulmasını dua ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti olarak başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bizler belediye başkanları ve tüm devlet erkanı olarak Suriyeli kardeşlerimizin insani ve tüm ihtiyaçlarını karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz. Allah yardımcımız olsun.”

Yalçınkaya, açıklamalarının ardından dağıtım programının tamamlanmasıyla Suriye’den ayrıldı.

Kaynak: Editör: Muhammed Şemseddin KALKAN
Etiketler: Akçakale, Belediye, Başkanı, Yalçınkaya'dan, Yardım, Eli,
Yorumlar
Haber Yazılımı