Reklam
Reklam

Futbol Federasyonundan Taraftarlara Uyarı

Şanlıurfa tv haber

  • Reklam
Futbol Federasyonundan Taraftarlara Uyarı
27 Temmuz 2021 - 14:18
sporseverlerin koronavirüse karşı aşı olmaları için çağrıda bulundu.   
Koronavirüs nedeniyle geçtiğimiz karşılaşmalar seyircisiz oynanıyordu. Normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte yeni sezonda stadyum kapasitelerinin %50’si oranında seyirci alınmasına, ayrıca localara tüm kapasitesi oranında seyirci alınmasına karar verilmişti. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), maçların ilerleyen zamanda seyircisiz oynanmaması için herkesi aşı olmaya davet etti.
TFF tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Futbolumuzun değerli paydaşları;
COVID-19 küresel salgını ile mücadelede hastalığa maruz kalma, hastalığı ağır geçirme ve bulaştırma riskleri göz önüne alındığında, hastalığın toplumsal yaşam ve futbolumuzun işleyişi üzerindeki olası olumsuz etkilerini en aza indirgemek için aşı olmanın çok önemli ve en etkili yöntem olduğu bilgisini tekrar hatırlatmak istiyoruz.
Dünyada varyant virüs enfeksiyonlarının yaygınlaşması, yayılma hızının yüksek olması ve ülkemizde de benzer durumun oluşma ihtimali değerlendirildiğinde toplum sağlımızı önceleyerek stadyuma alınacak seyirci sayısının düşmesine sebep olacak kararlar almak zorunda kalmamak için Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı kararlara uymak, önerileri dikkate almak her zamankinden daha zaruri hale gelmiştir.
2021-2022 futbol sezonuna sağlık ve güven içerisinde başlayabilmemizin de temelini hazırlayacak olan aşı olma yaygınlığı, kendimizi ve sevdiklerimizi korumanın en önemli yoludur. Bunun yanında karşılaşmalarda maske-mesafe ve temizlik önlemlerimizden de asla vazgeçilmeyeceği hususunu da hatırlatmak isteriz.
Bu vesile ile tüm halkımıza sağlık, mutluluk ve spor dolu günler diliyoruz.”
BİHA
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum