Reklam
Reklam

Esnaflar için Can Suyu Kredisi Talep Etti

Esnaf için can suyu kredisi talebi

  • Reklam
Esnaflar için Can Suyu Kredisi Talep Etti
25 Temmuz 2021 - 18:02
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, korona salgını sürecinden etkilenen esnaf ve sanatkârların yeniden ayağa kaldırılması için faizsiz ve uzun vadeli can suyu kredisi talebinde bulundu.Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, salgın kısıtlamalarının kaldırılmasıyla esnaf ve sanatkârların ekonomiye yeniden kazandırılması gerektiğini söyledi.
Çarkların dönmesi için esnaf ve sanatkârların ayağa kaldırılması gerektiğini vurgulayan Palandöken, “Salgının cefasını en çok çeken kesim olan esnaf ve sanatkarlarımızın biriken borçlarını ödeyebilmesi için sıfır faizli, 6 ay geri ödemesiz ve uzun vadeli can suyu kredisi verilmeli” dedi.
 
“ESNAFIMIZ BİRİKMİŞ BORÇLARINI ÖDEYEMİYOR”
Palandöken, esnafa yönelik son can suyu kredisinin 13 yıl önce verildiğine dikkat çekerek, “Özellikle faaliyetleri tamamen durdurulan esnafımızın sıfır faizli krediden yararlanmasının önü açılmalı. Kısıtlamalar nedeniyle kahvehane, kıraathane, çay ocağı, kantinci, kırtasiyeci gibi çok sayıda esnafımız büyük sıkıntı yaşadı. Şimdi bu sıkıntılı sektörlerdeki esnafımız yapılandırmaya rağmen birikmiş borçlarını, SSK ve Bağ-Kur primlerini ödeyemiyor. Esnafımızın birikmiş borçlarını kapatması için can suyu kredisi olmazsa olmaz. Esnafa sağlanan her türlü desteğin ekonominin çarklarını döndürdüğü ve piyasaya olumlu yansıdığı unutulmamalı” şeklinde konuştu.
BİHA

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum