Arama
Arama Sonuçları
Kırsal mahalledeki eski cami medreseye dönüştürülecek
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, kırsal Kaynaklı Mahallesinde inşa edilecek caminin temel atma törenine katıldı.
Ceylanpınar Belediyesine ek bütçe
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında, Ceylanpınar Belediyesinin bütçesine 18 milyon TL ek bütçe ödeneğinin verilmesine ilişkin komisyon raporu kabul edildi.
Eyyübiye’de halk müziği sanatçısı Ender Balkır konseri
Eyyübiye Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği Ender Balkır konserine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Karaköprü Belediyespor yönetimi güven tazeledi
Karbel Karaköprü Belediyespor olağan genel kurulunda mevcut Başkan Mustafa Aslan ve yönetim kurulu yeniden seçilerek güven tazeledi.
Vekil Aydınlık, Urfalıların kanayan yarasını meclise taşıdı
Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Şanlıurfalıların kanayan yarası haline gelen Suruç ölüm yolunu yeniden Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.
Atış taliminin yapıldığı alanla ilgili flaş karar!
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında, Eyyübiye ilçesine bağlı Çalışkanlar Mahallesinde bulunan atış taliminin yapıldığı alanın, meclis üyelerinin oy çoğunluğuyla değiştirilmesine karar verildi. 24 Mart'ta özel harekat polislerinin atış talimi yaptığı kırsal alanda 16 yaşındaki Muharrem Aksem yakınları tarafından ölü bulunmuştu.
Beyazgül, TBB Meclis Toplantısına başkanlık etti
TBB 2022 yılı Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı, Ankara’daki hizmet binasında düzenlendi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Birinci Başkan Vekili Zeynel Abidin Beyazgül açılış konuşmalarının ardından meclise başkanlık etti.
Belediye başkanı veda yemeği düzenledi
Yayımlanan son Valiler Kararnamesi ile Sivas Valiliğinden Şanlıurfa Valiliğine atanan Salih Ayhan'a Sivas Belediyesi tarafından veda programı yapıldı. Fahri hemşehrilik beraatı verilen Vali Ayhan, duygusal anlar yaşadı.
Onikiler Mahallesinde kentsel dönüşüm projesi iptal
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda 2016 yılında Eyyübiye ilçesine bağlı Onikiler Mahallesinde planlanan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi iptal edildi.
Akçakale'de mahallenin 30 yıllık su sorunu çözüldü
Akçakale Belediyesi, 30 yıldır su sorunu yaşayan Uğraklı Kırsal Mahallesi’ni temiz içme suyuna kavuşturdu ve mahallede yol çalışmalarını başlattı.
Birecik’teki mahallenin su sorunu meclise taşındı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında, okunan soru önergesinde Birecik’teki mahallede yaşanan su sorununun çözüme kavuşması için ŞUSKİ’nin bölgede çalışma yapması talep edildi.
Köprübaşı esnafı Kaymakam Taşkın eşliğinde Urfa’yı gezdi
Manisa’nın Köprübaşı Kaymakamı Ramazan Taşkın, daha önce ilçedeki muhtarlara gezdirdiği memleketi Şanlıurfa’yı bu kez Köprübaşı esnafına gezdirdi.
Köprübaşı esnafı Kaymakam Taşkın eşliğinde Urfa’yı gezdi
Manisa’nın Köprübaşı Kaymakamı Ramazan Taşkın, daha önce ilçedeki muhtarlara gezdirdiği memleketi Şanlıurfa’yı bu kez Köprübaşı esnafına gezdirdi.
Seçim güvenliği tartışmalarında milletvekilleri Tanal ile Yıldız arasında sert ifadeler
Şanlıurfalı olan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız arasında sert sözler… Tanal’ın seçim hilesi yaptığını ileri sürdüğü Yıldız, CHP’li vekile sert karşılık verdi.
İSİG, iş kazası raporunu açıkladı!
İSİG Meclisi’nin açıkladığı veriler kapsamında, 2022 yılının ilk 4 ayında ise en az 479 işçi iş kazasında hayatını kaybettiği belirtildi.
Şehzadeler Şehrinden Peygamberler Şehrine – 2
Manisa’nın Köprübaşı Kaymakamı Ramazan Taşkın, daha önce ilçedeki muhtarlara gezdirdiği memleketi Şanlıurfa’yı bu kez Köprübaşı esnafına gezdirecek. “Şehzadeler şehrinden Peygamberler şehrine” sloganıyla yola çıkan heyet, hafta sonunda Kaymakam Taşkın rehberliğinde Şanlıurfa’yı gezecek.
Belediyenin kesin gelir gider raporu açıklandı
Haliliye Belediyesi Meclisi’nde 2021 Yılı Gelir-Gider Kesin Hesap Raporu açıklandı.
HDP kongre çalışmalarına başladı
HDP Şanlıurfa İl Teşkilatı, 4’üncü Olağan Kongre hazırlıklarını basın toplantısı ile duyurdu.
Hilvan'daki sel felaketi Meclis’e taşındı
HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, Hilvan’da yaşanan sel felaketini TBMM’ye taşıdı.
Artık meclis kararları böyle yayınlanacak
Büyükşehir Belediyesi meclis kararlarının özetleri Basın İlan Kurumu aracılığıyla Şanlıurfa’da günlük yerel gazetelerde resmi ilan tarifesiyle yayınlanacak.
Urfa Emek ve Demokrasi Platformu, saldırıyı kınadı
Urfa Emek ve Demokrasi Platformu, HDP Genel Merkezi'ne yönelik provokasyon girişimlerine karşı basın açıklaması yaptı.
Viranşehir’de bayramlaşma programı
Ramazan Bayramı dolayısıyla Viranşehir Belediyesi ve İlçe Kaymakamlığınca ortak bayramlaşma programı düzenlendi.
AK Parti İl Başkanlığında bayramlaşma
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenledi.
3600 ek gösterge düzenlemesi yolda
Polis, hemşire ve din görevlilerine verilecek 3600 ek gösterge çalışması bu ay tamamlanacak. Yapılacak son toplantının ardından düzenleme Meclis'e sevk edilecek. Ek göstergenin yükselmesiyle maaş, emekli aylıkları ve ikramiyelerde artışlar olacak.
Vekiller yaşlıların sorunlarını araştıracak
Yaşlıların sorunlarını araştırmak üzere bir meclis araştırma komisyonu kurulması kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
Bakan Yardımcısı Demircan’dan Büyükşehir’e ziyaret
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü ziyaret etti.
Milletvekilinin kartını 48 bin dolara kullanmış!
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay’ın oğlu Hasan Akay’ın, babasının TBMM araç kartını 48 bin dolar borç karşılığında bir başkasına verdiği ortaya çıktı.
Yeni spor yasası yürürlükte
Spor kulüplerini yakından ilgilendiren Spor Yasası düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlayarak yürürlüğe girdi. Yasayla birlikte kulüp başkanlıklar ve yöneticiler borçlanmadan sorumlu tutulabilecek.
Ramazan ayında Ekinci’den vatandaşlara ziyaret
Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, hafta sonu ziyaretlerini sürdürdü.
Başkan Kuş engellilerle iftarda buluştu
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, engelli aileleri ile Eyyübiye Belediyesi Ampute futbol takımı oyuncuları ve yöneticileriyle iftarda bir araya geldi.