Arama
Arama Sonuçları
Doğal gazın ardından elektrik de zamlandı
Doğal gazın ardından elektrik fiyatlarına da zam geldi. Konut ve tarımsal faaliyetlerde kullanılan elektriğe yüzde 15, sanayi ve ticarethane abonelerinin tarifesine ise yüzde 25 zam yapıldı.
TESK'ten 'esnafa özel elektrik tarifesi' talebi
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 1 Mart’ta uygulamaya başlanan “Elektrikte 900 kilovat saat sınırının” esnafın tüketimine uygun olmadığını belirtti.
Erdoğan, elektrik tarifesinde düzenleme için 1 Mart'ı işaret etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, elektrik tarifesinde düzenlemeye ilişkin “1 Mart itibarıyla bu uygulamaya geçmeyi planlıyoruz'' dedi.
Şanlıurfa Barosu dahil 76 barodan açıklama: “Elektrik tarifesinde yapılan düzenleme Anayasa’ya aykırı”
Şanlıurfa barosunun da aralarında bulunduğu 76 baro, yaptıkları ortak açıklamayla elektrik tarifesinde yapılan düzenlemenin Anayasa’ya aykırı olduğunu kaydetti.
Kulisler haraketli! Elektrik faturalarının düşmesi için formül aranıyor
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın elektrik faturalarına düzenleme yapılacağı sinyalini vermesinin ardından Ankara kulisleri hareketlendi. Kulislerde faturaların düşmesi için bazı formüller üzerinde durulduğu belirtiliyor.
Faturalar vatandaşın belini bükerken elektrik dağıtım şirketleri kârlarını katlıyor
Elektrik faturalarına yansıyan zamlar halkın tepkisini çekiyor. Yüksek faturalar esnaf ve vatandaşın belini bükerken, devletten ucuza alıp pahalı satan elektrik dağıtım şirketlerinin kârının 2022 yılında 270 milyar lirayı bulması bekleniyor.
Bakan Dönmez’den elektrikte kademeli tarife açıklaması
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik faturalarında kademeli tarifeye ilişkin, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.