Reklam
Reklam

Akçakale Kaymakamlığından Çiftçilerle İlgili Açıklama Geldi

Şanlıurfa Akçakale Haberleri

  • Reklam
Akçakale Kaymakamlığından Çiftçilerle İlgili Açıklama Geldi
14 Ağustos 2021 - 18:48
Akçakale’de jandarma ile çiftçiler arasında yaşanan DEDAŞ gerginliğinde iki kişi yaralanmıştı. Kaymakamlık tarafından yapılan yazılı açıklamada vatandaşların kendi kendilerini yaraladıkları iddia edildi.

Akçakale ilçesine bağlı Pekmezli kırsal Mahallesinde elektrik kesintileri nedeniyle yolu trafiğe kapatarak eylem yapan çiftçiler ile jandarma arasında yaşanan DEDAŞ gerginliğinde 2 kişi yaralanmıştı. Kaymakamlık tarafından yapılan yazılı açıklamada vatandaşların kendi kendilerini yaraladıkları öne sürüldü.

 

Akçakale Kaymakamlığınca yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İlçemize bağlı Pekmezli kırsal mahallesinde yolu trafiğe kapatan çiftçilere Jandarma tarafından müdahale edildiği ve bazı çiftçilerin müdahale sırasında darp edildiği şeklinde çıkan haberler üzerine, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. 

14/08/2021 tarihinde Akçakale ilçemize bağlı Pekmezli kırsal mahallesinde elektrik kesintilerini gerekçe göstererek 100-150 kişilik bir grubun karayolunu trafiğe kapatmaları üzerine; yolda toplanan kalabalığa yolu açmaları ve dağılmaları konusunda Jandarmamız tarafından uyarı ve ikazlar yapılmış, yolu kapatan topluluk ikna yoluyla dağıtılarak yol trafiğe açılmıştır.

Yaşanan olay sırasında, görüntülerden de anlaşılacağı üzere, bir vatandaşımız yerden aldığı taşlarla kafasına vurarak kendi kendini yaralamış, yaralı vatandaşımız hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştır. Başka bir vatandaşımız ise yolu açmaya çalışan TOMA aracını engellemek için aracın altına ayağını uzatırken yine Jandarma personelimiz tarafından şahıs engellenmiştir.

Yolu trafiğe kapatan çiftçilerin Jandarma tarafından darp edildiği şeklinde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.”

BİHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum